TARGUL EUROPEAN AL CASTELELOR

TARGUL EUROPEAN AL CASTELELOR

Exportă PDF - TARGUL EUROPEAN AL CASTELELOR Tipăreşte pagina - TARGUL EUROPEAN AL CASTELELOR Trimite unui prieten - TARGUL EUROPEAN AL CASTELELOR

publicat de Administrator Marti , 15 Mai 2018, 10:07

Primăria Municipiului Hunedoara și Castelul Corvinilor vă invită în perioada 26 - 27 mai 2018 la cea de-a IV-a ediție a Târgului European al Castelelor, un eveniment unic în România care doreşte să promoveze frumuseţea monumentelor istorice din țară și din Europa.
Castelul Corvinilor, gazda acestui eveniment, este unul din cele mai importante monumente de arhitectură gotică din România, aflându-se printre primele castele de poveste din Europa.
Târgul European al Castelelor 2018 se bucură de prezenţa a 23 de obiective istorice din țară și din străinătate.
În cadrul evenimentului, expozanţii îşi vor putea face cunoscută oferta turistică şi îşi vor putea prezenta principalele elemente de atracţie turistică şi istorică.
Pentru a intra în atmosfera vremurilor de altădată, în cele două zile ale evenimentului se vor organiza: lupte, dansuri, lecții de tir cu arcul, lecții de spadă.

Înapoi la Arhivă știri 2018

Vizite ziua 21.05.2018 : 15543