West Bartending Challenge - Etapa Hunedoara

Exportă PDF - West Bartending Challenge - Etapa Hunedoara Tipăreşte pagina - West Bartending Challenge - Etapa Hunedoara Trimite unui prieten - West Bartending Challenge - Etapa Hunedoara

publicat de Administrator Joi , 12 Iulie 2018, 14:42

Castelul Corvinilor din Hunedoara va fi marți, 17 iulie 2018, gazda evenimentului West Bartending Challenge - Etapa Hunedoara. Aceasta este prima competiție de show de bar din județul nostru. Scopul acestui eveniment este de a dezvolta industria ospitalității din județul Hunedoara și, în același timp, de a promova obiectivele turistice din județ.
De asemenea, competiția va oferi o imagine asupra serviciilor profesionale de bar și șansa de a întâlni profesioniști din domeniu.
Competiția are caracter internațional, cu participanți din România, Bulgaria, Anglia și Italia, iar principalul susținător al evenimentului este Valentin Luca, dublu campion mondial la Flair Bartending.
West Bartending Challenge - Etapa Hunedoara face parte din West Bartending Tour, un preview pentru Romania Flair Tour, care se dorește a fi cel mai mare turneu de flair bartending din România.
Competiția se desfășoară în data de 17 iulie 2018, în curtea exterioară a Castelului Corvinilor, pe tot parcursul zilei și va fi împărțită în două etape, prima fiind cea de calificări, iar cea de-a doua - finala. Etapele vor fi despărțite de o pauză de masă. De asemenea, va exista și o probă specială, în cadrul căreia va fi premiat cel mai bun cocktail. La finalul competiției, va avea loc premierea primilor trei clasați.

Înapoi la Arhivă știri 2018

Preluarea deseurilor electrice !

Comenzi gratuite la TelVerde 0800 444 800 sau www.colecteaza.ro

Vizite ziua 22.09.2018 : 1429